שאלות ותשובות

1האם סדי השינה הדנטלים יעילים?
האקדמיה האמריקאית לרפואת שינה (הארגון הבכיר ביותר בעולם) מדרג את סד השינה הדנטלי בקו הראשון (ביחד עם CPAP), כטיפול המומלץ בהפסקות נשימה חסימתיות בדרגה קלה ובינונית, ובנחירות. האקדמיה גם ממליצה טיפול בסד שינה דנטלי למטופלים הסובלים מהפסקות נשימה חסימתיות בדרגה קשה, אשר אינם מתאימים לטיפול ב- CPAP. סדי השינה הדנטליים הוכחו מדעית כיעילים.
2מהו הטיפול הטוב ביותר לנחירות?
רוב רופאי השינה מציינים את סדי השינה הדנטלים כטיפול היעיל ביותר, ובעל תופעות הלוואי הקלות ביותר, לנחירות.
3האם כל סדי השינה הדנטלים יעילים באותה המידה?
בהחלט לא. ישנם סוגים שונים של סדי שינה הנמצאים בשוק. רובם אינם הוכחו כיעילים במחקרים מדעיים. כמו כן, חלקם לא מיוצרים בהתאמה אישית ומדויקת למטופל. למרות שסדים אלה יכולים להיות זולים יותר, יעילותם פחותה ואף מוטלת בספק.
4למה לבחור בסדי השינה של חברת SomnoDent?
חברת SomnoDent מייצרת את סדי השינה המתקדמים והאיכותיים בעולם. החברה הינה בעלת הניסיון, הידע, והמחקר הקליני המתועד ביותר בעולם (מעל ל- 100 אלף מטופלים). סדים אלו אינם נועלים את הלסתות ולכן קל ביותר להתרגל ולישון איתם. זהו פטנט בלעדי של חברת SomnoDent האוסטרלית. בנוסף, הסדים עשויים בתהליך ייצור מיוחד , אשר בעזרתו מגיעים לדיוק המקסימלי ולהתאמה המושלמת למטופל. החומרים בהם חברת סומנודנט משתמשת הינם ייחודיים ולפיכך, אורך חייהם של הסדים ארוך במיוחד. ישנה אחריות מקיפה למשך השנתיים הראשונות.
5 מהו תהליך הטיפול במרפאתו של ד״ר גנדלמן?
לאחר בדיקת התאמה קצרה לפיו של המטופל, יחד עם נתונים שהתקבלו בבדיקת השינה, יילקחו מידות השיניים וסגירה מיוחדת. לאחר שכלול הנתונים, הם יישלחו למעבדה בסידני, אוסטרליה. כעבור חודש יגיע הסד מוכן למסירה. המטופל יקבל את הסד עם הסברים והנחיות, ויתבקש להגיע לביקורות ולשמור על הקשר עם המרפאה.
6האם הסד נוח לשימוש?
הסדים בהם אנחנו משתמשים נוחים מאוד לשימוש. אופן הנחת הסד אורך מספר שניות בלבד. הסד אינו מפריע כלל בזמן השינה, ואף ניתן לדבר ולשתות בזמן שהוא מותקן בפה. הסד קטן, אינו דורש חשמל, אינו מרעיש כלל, ותופעות הלוואי בשימוש בו קלות ביותר. מאמרים רבים מצביעים על העדפת סד השינה הדנטלי על-ידי המטופלים באופן מובהק, הן ברמת ההיענות, והן בהתמדת השימוש לאורך זמן. כמו כן, בני הזוג מעדיפים את סד השינה הדנטלי, לעומת מכשיר ה- CPAP מהסיבות הברורות.
7מהן תופעות הלוואי בשימוש בסד השינה?
כל תופעות הלוואי הינן קלות ועוברות במהרה. אם הן אינן עוברות במהרה, על המטופל לדווח מיד למרפאה. תופעות הלוואי הידועות הן: הפרשת רוק מוגברת או ירודה בלילה, כאב בשרירים ובמפרקי הלסת, רגישות בשיניים ושינויים בסגירת הפה עם הסרת המכשיר בבוקר.